Niedziela, 24 października 202124/10/2021

Kontrole melexów nad morzem. Ujawniono nieprawidłowości (zdjęcia, wideo)

Kontrola melexów, wożących turystów w Ustroniu Morskim, przeprowadzona przez inspektorów z WITD Szczecin ujawniła nieprawidłowości. W trosce o bezpieczeństwo przewożonych turystów, pojazdy wyłączono z ruchu.

5 sierpnia w Ustroniu Morskim inspektorzy z zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z policjantami, przeprowadzili kontrole pojazdów wożących turystów. Sprawdzono, czy pojazdy spełniają wymogi formalno-prawne i są sprawne technicznie. Do kontroli zatrzymano dwa pojazdy.

– Jeden z nich miał zdjętą tabliczkę identyfikacyjną, co uniemożliwiało zweryfikowanie parametrów dotyczących układu napędowego i tego czy pojazd może być zasilany silnikiem spalinowym. Dodatkowo opony przedniej osi pojazdu nie nadawały się już do bezpiecznej jazdy – przekazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

W drugim przypadku inspektorzy nie mieli wątpliwości, że silnik spalinowy zastąpił elektryczny. Melexy zostały wycofane z ruchu. Postępowanie wobec kierowców oraz właścicieli melexów prowadzić będzie policja.

(fot., wideo GITD, źródło GITD)

Komentarze wyłączone