Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Pościg za 20-letnim piratem drogowym. Pędził 250 km/h (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Zielonej Góry woj. lubuskim zatrzymali po pościgu 20-latka kierującego audi, który nie zatrzymał do kontroli drogowej. Mężczyzna pędził samochodem aż 250 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, we Wrocławiu i Lesku.

W miniony piątek o godzinie 10.15 na drodze S3 funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali po pościgu 20-letniego kierującego audi, który po pierwszej próbie zatrzymania go do kontroli drogowej zaczął uciekać przed policjantami.

Kierujący nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i uciekał w kierunku Sulechowa. Stwarzał przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jadąc z prędkością nawet 250 kilometrów na godzinę i wielokrotnie wyprzedzając samochody z prawej strony, pasem awaryjnym.

– W pewnym momencie próbując wyprzedzić jeden z pojazdów w miejscu gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, ledwo opanował pojazd próbując uniknąć zderzenia z wysepką wpadł w poślizg, ale w ostatniej chwili udało mu się opanować pojazd.

Kierujący nie zwolnił nawet wjeżdżając do miejscowości, przejeżdżając przez Rosin miał ponad 190 kilometrów na liczniku – przekazała lubuska policja.

Na wysokości stacji paliw w miejscowości Brzezie nie zatrzymał się do kontroli umundurowanym policjantom w radiowozie oznakowanym i dalej jechał w kierunku Sulechowa. Uciekając, w pewnym momencie zjechał na ulicę Północną i tu zakończył swoją podróż porzucając samochód na polnej drodze.

Gdy policjanci dojechali na miejsce zastali tam świadków, którzy wskazali mundurowym drogę ucieczki kierowcy. W samochodzie pozostała 18-letnia pasażerka. Wezwani do pomocy inni policjanci ruchu drogowego odnaleźli kierującego. Zatrzymany mężczyzna to 20-letmni mieszkaniec Żar.

Po sprawdzeniu okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów, jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, we Wrocławiu i Lesku.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, naruszenie sądowego zakazu oraz popełnienie wielu wykroczeń – policjanci naliczyli ich w sumie ponad 30. Według kodeksu karnego przestępstwa jakich dopuścił się mężczyzna, zagrożone są karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Osobne postępowanie zostanie wszczęte w związku z wykroczeniami, które popełnił uciekając przed policjantami.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone