Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Areszt dla kierowcy BMW i zarzuty dla pasażera po tragicznym wypadku na S8 (zdjęcia, wideo)

Zarzut nieudzielenia pomocy w niebezpieczeństwie usłyszał 32-letni pasażer BMW biorącego udział w wypadku na S8. 35-latek podejrzewany o kierowanie BMW usłyszał zarzuty m.in. spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć innej osoby, spowodowania wypadku komunikacyjnego będąc w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy innemu uczestnikowi wypadku.

7 sierpnia kilka minut po 15 na trasie S8 na jezdni w kierunku Wyszkowa, doszło do zdarzenia drogowego, w którym samochód osobowy BMW poruszając się lewym pasem ruchu uderzył w tył poprzedzającego pojazdu osobowego marki Volvo, w wyniku zderzenia volvo zmieniło kierunek jazdy przemieściło się na prawy pas ruchu gdzie uderzyło w lewe koło samochodu ciężarowego także marki Volvo, który w wyniku zderzenia zmienił kierunek jazdy, zjechał na prawą stronę gdzie uderzył w separatory ruchu, barierki energochłonne, a następnie spadł z wiaduktu około 8 metrów.

Pojazd BMW po uderzeniu z samochodem volvo najechał na separatory jazdy i kontynuował jazdę tyłem zderzył się z samochodem marki peugeot poruszającym się środkowym pasem ruchu.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierowca samochodu ciężarowego. Kierowca samochodu osobowego volvo doznał obrażeń ciała.

Kierujący samochodem BMW oraz jego pasażer nie ustalając skutków zdarzenia i nie udzielając pomocy poszkodowanym oddalili się pieszo z miejsca zdarzenia.

Po kilku godzinach od wypadku policjanci ustalili personalia jednej z osób mogących poruszać się BMW biorącym udział w zdarzeniu. Z posiadanych informacji wynikało dodatkowo, że osoba ta może być poszukiwana listem gończym przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego komisariatu na warszawskim Targówku.

Policjanci z Wołomina nawiązali z nimi kontakt i przekazali im swoje ustalenia. Ci w godzinach wieczornych w rejonie ulicy Pułkowej w Warszawie namierzyli i zatrzymali będącego w zainteresowaniu 32-latka. Mężczyzna faktycznie był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z orzeczonym wyrokiem 5 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Na miejscu policjanci wylegitymowali również 30-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, brata poszukiwanego 32-latka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom wołomińskiej komendy.

34-latek został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. Prokurator Rejonowy w Wołominie przedstawił 32-letniemu mężczyźnie, pasażerowi BMW zarzut nie udzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. Po czynnościach mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

Wczoraj w wyniku prowadzonych działań operacyjnych kryminalni wołomińskiej komendy zatrzymali 35-latka podejrzewanego o prowadzenie w chwili zdarzenia osobowego BMW. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał zarzuty m.in. spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć innej osoby, popełnienie przestępstwa spowodowania wypadku komunikacyjnego będąc w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy innemu uczestnikowi wypadku. Postanowieniem sądu został też tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Miejsce zatrzymania osób podejrzewanych o udział w wypadku na S8

(fot. KPP Wołomin, źródło KPP Wołomin)

Komentarze wyłączone