Niedziela, 24 października 202124/10/2021

Karambol na A4 z udziałem 7 pojazdów. Kierowcę cysterny oślepiło słońce (zdjęcia)

Na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem 7 pojazdów. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną zdarzenia było zbyt silnie świecące słońce, które oślepiło jednego z kierowców.

18 sierpnia przed godziną 9:00 do dyżurnego krapkowickiej policji wpłynęła informacja o karambolu z udziałem kilku pojazdów, do jakiego doszło na trasie A4. Do zdarzenia doszło na pasie ruchu w kierunku Katowic na 245 km.

Na miejsce niezwłocznie udała się policja i straż pożarna. Służby ratunkowe udzielały pomocy osobom poszkodowanym i ustalały okoliczności zdarzenia. W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustalono, w zdarzeniu wzięło udział w sumie 7 samochodów, w tym samochód ciężarowy, dostawczy oraz 3 osobówki. 2 pozostałe samochody zostały uszkodzone w wyniku najechania na odłamki pozostałe na jezdni.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zbyt silnie świecące słońce, które oślepiło kierowcę cysterny. Ten nie zauważył spowolnionego ruchu spowodowanego remontem odcinka A4 w konsekwencji doprowadzając do zdarzenia. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

(fot. KPP Krapkowice, źródło KPP Krapkowice)

Komentarze wyłączone