Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo odrzuciła jego zaloty (foto)

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tarnobrzega, podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do swojej sąsiadki. Powodem takiego zachowania sprawcy, było odrzucenie przez sąsiadkę jego miłosnych zalotów.

Dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził kobiecie i strzela w jej kierunku z wiatrówki. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Będący w tym rejonie patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. W trakcie interwencji policjanci ustalili świadków przestępstwa i potwierdzili, że nikt nie został postrzelony.

Mundurowi ustalili, że jeden z lokatorów wyzywał słowami wulgarnymi swoją sąsiadkę, z balkonu rzucił w jej kierunku doniczką, następnie dobijał się do jej mieszkania. Agresywny mężczyzna, widząc kobietę na klatce schodowej, zaczął strzelać do niej z wiatrówki metalowymi śrutami. Powodem takiego zachowania mężczyzny, było odrzucenie przez kobietę jego miłosnych zalotów.

Policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec Tarnobrzega był w przeszłości notowany za czyny zabronione. Funkcjonariusze zatrzymali awanturnika i przewieźli do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady oraz wiatrówkę z lunetą.

41-latek został przesłuchany i usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(fot. KMP Tarnobrzeg, źródło KMP Tarnobrzeg)

Komentarze wyłączone