Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Policjanci eskortowali ambulans z sercem do przeszczepu. O pomoc poprosił lekarz transplantolog (wideo)

Lekarz transplantolog poprosił policjantów o pomoc, gdyż musiał pilnie przejechać przez trzy województwa, by wykonać przeczep serca u pacjenta. Liczyła się każda minuta. Pomocy potrzebowała również ekipa przewożąca serce do przeszczepu. Na szczęście dzięki eskorcie policjantów cenny organ trafił na czas do pacjenta.

21 sierpnia tuż przed 9 rano, do dyżurnego krapkowickiej policji zadzwonił lekarz. Powiedział, że musi pilnie dostać się do województwa dolnośląskiego. Tam leżał już pacjent, który czeka na przeszczep serca. Niestety droga którą musiał pokonać transplantolog, była zakorkowana. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą.

Funkcjonariusze z Krapkowic przekonwojowali lekarza przez wszystkie utrudnienia na drodze. Dzięki temu mógł sprawnie dojechać do szpitala. Pomocy potrzebowała również ekipa przewożąca serce do przeszczepu. Policjanci byli w stały kontakcie z transportem medycznym i na wysokości góry św. Anny podjęli konwój.

Dzięki ich reakcji serce szybko trafiło do pacjenta, który już jest po operacji. Na pochwałę zasługują również kierowcy tworząc tzw. ,,korytarz życia”.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone