Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

W części ładunkowej przewoził 29 osób. Pasażerowie siedzieli na skrzynkach bądź podróżowali na stojąco (zdjęcia)

29 osób przewoził w części ładunkowej pojazdu dostawczego 50-letni obywatel Ukrainy. Pasażerowie siedzieli na skrzynkach bądź podróżowali na stojąco. Za rażące naruszenie przepisów mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze w woj. dolnośląskim, w jednej z miejscowości powiatu górowskiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Iveco.

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku policjanci odkryli poważne naruszenie obowiązujących przepisów, które mogło przyczynić się do ogromnej tragedii na drodze.

Gdy mundurowi otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej iveco, ich oczom ukazał się przerażający obraz.

W części auta przeznaczonej do przewozu towaru, znajdowało się 29 osób, które podróżowały, stojąc bądź siedząc na skrzynkach. Kierowca swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził życie i zdrowie swoich pasażerów.

– W sytuacji uczestniczenia Iveco w zdarzeniu drogowym, podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia bądź nawet mogłyby zginąć – podkreśla mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Górze.

50-letni obywatel Ukrainy kierujący pojazdem, został ukarany wysokim mandatem karnym, a ponadto policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone