Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Bestialsko zabił małego kota. Wszystko nagrała kamera (wideo)

Policjanci zatrzymali 30-laka, który w okrutny sposób pozbawił życia kota. Mężczyzna uderzył zwierzę, potem kopnął, a po chwili podniósł i cisnął nim w metalowe barierki. 30-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

27 lipca br. do komisariatu w Słomnikach zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że nieznany mu sprawca dokonał uśmiercenia jego czworonoga.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło 18 lipca br. przy stadionie w Wawrzeńczycach w woj. małopolskim. W trakcie spotkania z udziałem kilku mężczyzn, jeden z nich, na oczach kolegów zabił małego kota, który się tam przybłąkał.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, jest objęte monitoringiem. Policjanci zabezpieczyli nagranie i przeanalizowali je. Widać na nim jak mężczyzna w sposób szczególnie okrutny znęca się nad kotem.

– Mężczyzna uderzył kota, potem go kopnął, po chwili wrócił, podniósł go i cisnął w metalowe barierki. Ranne zwierzę, w konwulsjach, zostaje kopnięte kolejny raz…. – przekazała policja.

Kryminalni już tego samego dnia ustalili, że sprawcą okrutnego czynu jest 30-letni mieszkaniec gminy Igołomia-Wawrzeńczyce i udali się pod adres jego zamieszkania, gdzie go zatrzymali.

Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenia do jego uśmiercenia. Podczas przesłuchania 30-latek potwierdził swój udział w zdarzeniu. Tłumaczył się, że był pijany i nie pamięta przebiegu zdarzenia. Podejrzanemu grozi pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

UWAGA NAGRANIE DRASTYCZNE!

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone