Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Awantura na weselu zakończona zatrzymaniem (foto)

Policjanci zostali wezwani do jednego z lokali w Kamieńsku w woj. łódzkim. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego gościa weselnego, który się awanturował. W trakcie interwencji 38-latek zaatakował policjanta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Dyżurny radomszczańskiej policji w miniony weekend otrzymał zgłoszenie o agresywnym uczestniku przyjęcia weselnego. Patrol pod wskazanym adresem zastał awanturnika oraz inne osoby uczestniczące w zabawie.

Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafił logicznie wypowiedzieć kilku zdań, wytłumaczyć swojego niestosownego zachowania.

– Kiedy policjanci wzywali awanturnika do zachowania zgodnego z prawem nie spodobało mu się to i swoją agresję skierował na policjantów. Jednego z mundurowych uderzył. Następnie wyzywał ich wulgarnymi oraz obelżywymi słowami. A tuż przed osadzeniem w policyjnej celi groził im pozbawieniem życia – poinformowała łódzka policja.

38-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Stwierdził, że był bardzo pijany dlatego nie zdawał sobie sprawy z tego co mówi i robi.

Mieszkaniec gminy Gomunice przed sądem będzie odpowiadał za znieważenie policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz za próby wywierania wpływu na czynności urzędowe. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)