Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Powiesił psa szwagra na taśmie. Truchło zwierzęcia wyrzucił do rzeki

Nidziccy policjanci zatrzymali 56-latka, który działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa swojego szwagra, a truchło zwierzęcia wyrzucił do pobliskiej rzeki. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Kozłowo w woj. warmińsko-mazurskim. Do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa.

Kryminalni ustalili, że 56-latek odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu i zabił psa szwagra.

– Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym, w wyniku czego doprowadził do jego padnięcia. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Pomimo przeszukania jej kilkuset metrów policjanci nie ujawnili padniętego czworonoga – przekazała policja.

56-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)