Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Samochód dostawczy wypadł z drogi i koziołkował. Jedna osoba nie żyje, druga oddaliła się z miejsca wypadku (zdjęcia)

W poniedziałek wieczorem na drodze krajowej nr 92 samochód dostawczy, wypadł z drogi i koziołkował. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden zginął na miejscu, drugi oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był kompletnie pijany.

W poniedziałek, 13 września około godziny 22:00 na drodze krajowej numer 92 pomiędzy miejscowościami Wilkowo – Mostki doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, z nieustalonej przyczyny, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni i dachował, zatrzymując się około 100 metrów dalej.

Fiatem podróżowały dwie osoby, z czego jedna znajdowała się pod pojazdem, druga zaś oddaliła się z miejsca zdarzenia.

– Niestety pomimo natychmiastowej ewakuacji poszkodowanego i wdrożonych czynności medycznych u przygniecionej osoby lekarz stwierdził zgon – przekazał rzecznik prasowy KP PSP w Świebodzinie

W tym samym czasie patrol policji przystąpił do poszukiwania drugiego uczestnika wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

– W wyniku przeprowadzonych czynności oraz dzięki informacjom od świadków został szybko zatrzymany przez policjantów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu – poinformował aspirant Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

Gdy wytrzeźwieje zostaną z nim wykonane czynności. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara nie może być niższa niż 2 lata a jej maksymalny wymiar wynosi 12 lat.

(fot. PSP w Świebodzinie, Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)