Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Trzymając siekierę w ręku wtargnął do domu obcych osób. Kobietę uderzył w twarz

23-letni mężczyzna wtargnął do domu jednorodzinnego obcych osób trzymając w ręku siekierę. Agresor zagroził mieszkającej tam kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją w twarz. 23-latek został zatrzymany przez przechodniów.

Do domu jednorodzinnego w Piszu wtargnął 23-lentni mężczyzna, który trzymał w ręku siekierę. Właścicielka posesji, kazała mu natychmiast opuścić mieszkanie, jednak bezskutecznie.

– Młody mężczyzna zagroził kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją ręką w twarz. Następnie pobiegł na górę, aby sprawdzić, kto jeszcze jest w domu, po czym wybiegł na ulicę – przekazała policja

Krótko potem mężczyzna wrócił, pytając o jakąś dziewczynę, po czym ponownie wybiegł z tego domu na drogę, gdzie został zatrzymany przez przechodniów.

Przerażona kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 23-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych usłyszał cztery zarzuty.

– Dwa z nich dotyczą naruszenia miru domowego poprzez wtargnięcie dwukrotnie do domu pokrzywdzonej, którego wbrew jej woli nie chciał opuścić. Trzeci zarzut odnosi się do naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, a czwarty do kierowania gróźb karalnych pod jej adresem, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione – poinformowała komenda w Piszu.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tych przestępstw 23-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Piszu, źródło KPP w Piszu)