Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Kierowca volkswagena poważnie ranny po czołowym zderzeniu z ciężarówką ZDJĘCIA

Kierowca samochodu marki Volkswagen Caddy został ranny po czołowym zderzeniu z ciężarówką. Do wypadku doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Miliczem a Dziadkowem na Dolnym Śląsku.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 32-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Caddy, jadąc drogą krajową numer 15 w stronę Milicza, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas drogi i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym MAN-em, za kierownicą którego siedział 39-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Na naczepie pojazdu przewożonych było kilkanaście ton kamienia.

– Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że volkswagen odbił się od kabiny MAN-a i zatrzymał się za jego naczepą, w rowie po lewej stronie drogi. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca volkswagena doznał obrażeń ciała i z miejsca wypadku został zabrany karetką pogotowia ratunkowego, a następnie przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – przekazał oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, mężczyzna był trzeźwy.

Na czas prowadzenia oględzin miejsca wypadku droga krajowa numer 15 została zablokowana. Wyjaśnianie okoliczności wypadku jest w toku.


(fot. KPP w Miliczu, źródło KPP w Miliczu)