Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Pościg za kierowcą motocykla zakończony wypadkiem. Wśród poszkodowanych dwaj funkcjonariusze ZDJĘCIA

W trakcie pościgu za kierowcą motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej doszło do wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Trzy osoby, w tym dwóch policjantów, trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj, po godz. 17, na ul. Spacerowej w Stalach pod Tarnobrzegiem w woj. podkarpackim. Patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę oznakowanym radiowozem, na terenie gminy Grębów, w rejonie miejscowości Stale, zauważył kierującego motocyklem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Policjanci podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali sygnały kierowcy do zatrzymania się, jednak mężczyzna nie zareagował, przyspieszył i próbował uciec.

Na skrzyżowaniu ul. Polnej i Spacerowej w Stalach, kierujący jednośladem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka volkswagena passata. Policyjny radiowóz, który jechał za motocyklem, mimo prób ominięcia volkswagena, również w niego uderzył.

– Dwaj policjanci ruchu drogowego, trafili do szpitala na badania lekarskie, ich życie nie jest zagrożone. Także 25-letni kierowca volkswagena passata, w tym zdarzeniu, nie odniósł poważnych obrażeń. Natomiast 56-latek, kierujący motocyklem trafił do szpitala – przekazała tarnobrzeska policja.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków. Funkcjonariusze oraz 25-letni kierowca passata, byli trzeźwi. Od motocyklisty została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci ustalili, że 56-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie i po użyciu alkoholu.

Na chwilę obecną policjanci oraz prokurator wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.


(fot. PSP Tarnobrzeg, KPP Tarnobrzeg, źródło KPP Tarnobrzeg)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Oj biedni policjanci ……