Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

2-letnie dziecko chodziło po parapecie. Pijana matka spała w domu

2-letnie dziecko spacerowo po parapecie jednego z mieszkań w Zabrzu w woj. śląskim. Na szczęście groźną sytuację zauważył świadek i wezwał na miejsce policjantów. Jak się okazało, matka 2-latki była kompletnie pijana.

W minioną środę po godz. 9 rano, dyżurny policji w Zabrzu odebrał zgłoszenie dotyczące małego dziecka, które miało chodzić po parapecie otwartego okna mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej.

Na miejscu mundurowi zobaczyli otwarte okno w mieszkaniu usytuowanym na wysokim parterze. Przy pomocy drabiny interweniujący policjanci weszli do środka. W mieszkaniu zastali dziewczynkę w wieku 2 lat oraz jej matkę, która spała w łóżku.

Policjanci obudzili kobietę. Jej wypowiedzi były nieskładne i nielogiczne. 32-latka nie miała świadomości, że jej dziecko stało na parapecie.

– Do czasu przyjazdu odpowiednich służb mundurowi zajęli się dziewczynką, która uskarżała się, że jest głodna. Na szczęście jeden z mundurowych miał pączka, którym poczęstował dziecko – przekazała policja.

Kobietę przebadano alkomatem, który wykazał w jej organizmie prawie 2,6 promila alkoholu. Decyzją pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dziecko przekazano pod opiekę rodziny.

32-latka usłyszy zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojej córki. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone