Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Pięć razy ugodził nożem przechodnia, bo ten zwrócił mu uwagę, żeby nie kopał samochodów FOTO, WIDEO

18-letni mieszkaniec Zabrza pięciokrotnie ugodził nożem przypadkowego przechodnia, po tym jak mężczyzna zwrócił mu uwagę, żeby nie kopał samochodów. Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

W minioną sobotę po godzinie 21.00 policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem na ulicy Robotniczej w Zabrzu.

Jak ustalili mundurowi sprawca zaatakował 58-letniego przechodnia, który zwrócił mu uwagę, aby nie kopał samochodów. W trakcie szarpaniny napastnik ugodził pokrzywdzonego pięć razy nożem.

– Sytuację zauważył świadek, który próbował ująć nożownika. Udało mu się wytrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawce i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie – przekazała policja.

Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się zabrzańscy policjanci.

W niedziele krótko po godzinie 12.00, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w tej spawie. 18-letni mieszkaniec Zabrza został umieszczony w policyjnym areszcie.

– Teraz mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Ten czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat więzienia albo karą dożywotniego więzienia – przekazała policja.

(fot. KMP Zabrze, źródło KMP Zabrze)

Komentarze wyłączone