Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo brata WIDEO

Sąd Rejonowy w Iławie w woj. warmińsko-mazurskim na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 56-latka, podejrzanego o zabicie swojego brata. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w godzinach wieczornych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że właśnie przyszedł do domu, gdzie zastał siedzącego brata w fotelu z raną głowy – przekazała policja.

Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili uzyskane informacje. Wezwany lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Mundurowi jako podejrzewanego w tej sprawie wytypowali jednego z braci ofiary, a następnie zatrzymali 56–letniego mieszkańca Susza i osadzili w policyjnej celi.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady a także przesłuchali świadków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 56–latkowi, do którego się przyznał. Natomiast sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone