Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Bez powodu uderzył turystę na Krupówkach. „Doszło do złamania kości czaszki” ZDJĘCIA

Policjanci z Zakopanego zatrzymali mężczyznę, który bez powodu zaatakował turystę w centrum Zakopanego. Napastnik uderzył przypadkową ofiarę pięścią w twarz w wyniku czego poszkodowany doznał złamania kości czaszki.

W nocy z piątku na sobotę patrol policyjny na Krupówkach zauważył jak do przypadkowej osoby podszedł mężczyzna i bez najmniejszego powodu uderzył ją pięścią w twarz. Zaatakowany mężczyzna osunął się na ziemię, a napastnik wolnym krokiem poszedł dalej deptakiem. Mundurowi niezwłocznie dogonili napastnika i zatrzymali go.

– Poszkodowany 26-letni turysta z województwa podlaskiego silnie zamroczony uderzeniem trafił do zakopiańskiego szpitala.

Okazało się, że w wyniku uderzenia doszło do złamania kości czaszki – przekazała policja.

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 32-latka z powiatu wołomińskiego oraz jego kompana, który również mógł mieć związek ze zdarzeniem. W niedzielę agresor został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co może mu grozić do 5 lat więzienia. Jego zachowanie o charakterze chuligańskim może skutkować podwyższeniem kary.

Podczas przesłuchania nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania i powodu, dla którego uderzył mężczyznę. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Ponadto zabezpieczono jego samochód na poczet przyszłych kar. Natomiast jego 32-letni kompan pochodzący z Warszawy po przesłuchaniu został zwolniony.

(fot. Policja Zakopane, źródło Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone