Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

10-latek przyniósł do szkoły „granat”. Interweniowała policja FOTO

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 10-letni uczeń jednej ze szkół podstawowych w Myślenicach w woj. małopolskim przyniósł do szkoły ręczny granat. Uczniowie zostali natychmiast ewakuowani w bezpieczne miejsce. Na szczęście niebezpiecznie wyglądający przedmiot okazał się atrapą, którą 10-latek przywiózł z wakacji nad morzem.

W piątek 24 września, około godziny 11:00 dyżurny myślenickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej ze szkół podstawowych uczeń jest w posiadaniu ręcznego granatu. Dyżurny w trybie pilnym skierował patrol do placówki oświatowej.

Na miejscu okazało się, że uczniowie szkoły zostali wyprowadzeni w bezpieczne miejsce, zaś granat – odebrany uczniowi i umieszczony w sekretariacie.


– Po przeprowadzonych na miejscu oględzinach policjanci stwierdzili, że przyniesiony przez 10-latka przedmiot jest łudząco podobną do prawdziwego granatu atrapą pozbawioną cech bojowych – przekazała policja.

Mundurowi skontaktowali się telefonicznie z matką 10-latka, która oświadczyła, że atrapa granatu została kupiona podczas wakacji nad morzem, a syn bez jej zgody zabrał ja do szkoły. W związku z powyższym uczniowie wrócili na lekcję.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone