Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Oblał radiowóz cieczą i podpalił. W kierunku policjantów wymachiwał łańcuchem FOTO

38-latek oblał policyjny radiowóz cieczą i podpalił, a podczas zatrzymania miał przy sobie siekierę i łańcuch, którym wymachiwał w kierunku interweniujących policjantów. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 20:30 przy placu Piłsudskiego we Wrocławiu. Funkcjonariusze pełniący służbę w komisariacie dostrzegli  przez okno płonący samochód i natychmiast wybiegli przed budynek. Okazało się, że płonie nieoznakowany policyjny radiowóz.

O zagrożeniu pożarowym poinformowano niezwłoczne strażaków, którzy ugasili płonące auto. Po chwili także zatrzymano 38-letniego podpalacza.

– Mężczyzna, który podejrzewany jest o podpalenie, podczas zatrzymania zachowywał się irracjonalnie. Miał też przy sobie siekierę oraz łańcuch, którym to wymachiwał w kierunku policjantów, próbując wywrzeć wpływ na przebieg realizowanych przez nich czynności służbowych – przekazała policja.

W trakcie przesłuchania  mieszkaniec Wrocławia  nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć policjantom powodów swojego zachowania. Funkcjonariusze ustalili, że był już wcześniej karany, ale nie toczyło się w ostatnim czasie żadne postępowanie karne z jego udziałem. 

Mężczyzna odpowie za przestępstwa z art. 224 i 288 kodeksu karnego, czyli wywieranie wpływu na czynności urzędowe mundurowych oraz zniszczenie mienia. 38-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Wrocław, KWP Wrocław)

Komentarze wyłączone