Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Pobili pięściami własną babcię i ją okradli. Już wcześniej przemocą wymuszali od seniorki pieniądze i jedzenie ZDJĘCIA

Dwóch braci znęcało się psychicznie i fizycznie nad swoją 73-letnią babcią, wymuszając od niej przemocą i groźbami pieniądze. 20 i 18-latek będą odpowiadać za rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcanie się nad starszą kobietą i zniszczenie mienia. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Łeby podczas interwencji domowej na terenie gminy Wicko zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 18 lat, podejrzanych o rozbój na własnej babci. Policję zawiadomiła starsza pani, która została pobita i okradziona przez wnuków. 

Jak ustalili funkcjonariusze, bracia zniszczyli drzwi wejściowe do zajmowanego wspólnie ze zgłaszającą mieszkania, pobili pięściami babcię, żądając od niej wydania pieniędzy. Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja i już wcześniej wnukowie wymuszali od 73-latki pieniądze, jedzenie, tytoń i inne rzeczy, grożąc jej przy tym pobiciem i użyciem niebezpiecznych narzędzi, kopiąc ją i ubliżając.

Śledczy zgromadzili materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozboju, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcania się i zniszczenia mienia.

Wczoraj 20 i 18-latek zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone