Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Dziewczynka błąkała się po ulicy. Trwają poszukiwania jej opiekunów AKTUALIZACJA FOTO

Policjanci poszukują opiekunów kilkuletniej dziewczynki, która błąkała się po ulicy Odrzańskiej we Wrocławiu w woj. dolnośląskim. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do pogody. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Dyżurny z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał dziś w godzinach porannych informację od zaniepokojonej kobiety, która przechodziła ulicą Odrzańską i zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę.

Okazało się, że dziecko w wieku ok. 3-4 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do panujących na dworze warunków pogodowych. Na miejscu oprócz policjantów interweniował zespół ratownictwa medycznego, który udzielili dziewczynce niezbędnej pomocy.

Dziecko decyzją ratowników zostało przewiezione do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostało na obserwacji.

Funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka i zwracają się z prośbą do osób, które znają dziecko lub mają wiedzę na temat miejsca pobytu jej opiekunów prawnych, o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław- Stare Miasto pod numerem telefonu 47 87 131 31, 47 87 143 90 lub numerem alarmowym 112.

AKTUALIZACJA:

Policjanci dotarli do rodziców dziewczynki.

(fot. Policja Wrocław)

2 komentarze

  1. Nie mówi?
    Może mówi w innym języku?

  2. Może z Michałowic