Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

84-latek wyprzedzając dwie ciężarówki o mały włos nie doprowadził do tragedii ZDJĘCIA

84-letni kierowca opla, wyprzedzając dwa pojazdy ciężarowe zderzył się z mercedesem. Tym razem na szczęście nikt nie zginął, jednak jak mówią policjanci „było o krok od tragedii”. Senior stracił już prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem.

Wczoraj przed południem, na drodze wojewódzkiej nr 563, w pobliżu Parceli Łomskich w woj. mazowieckim 84-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący oplem, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego, na prostym odcinku drogi wyprzedzał dwa pojazdy ciężarowe. Nie upewnił się jednak, co do bezpieczeństwa tego manewru i będąc na przeciwległym pasie ruchu zauważył zbliżającego się mercedesa.

Kierowca opla, chcąc uniknąć zderzenia czołowego, zjechał na pobocze z lewej strony, a następnie gwałtownie skręcił w prawo, uderzając w bok mercedesa. Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego. Oba uszkodzone pojazdy zablokowały pas jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Z uwagi na stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 84-letni kierowca opla stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.


(fot. KPP Mława, źródło KPP Mława)

Jeden komentarz

  1. Najgorsze jest że ci starzy kierowcy też podczas jazdy uzywają telefonów. Niestety podeszły wiek przeważnie ma wpływ negatywny na człowieka ( wzrok, szybkośc reakcji) i jeśli ten tego nie zauważa i próbuje brykać to tak się to kończy.