Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Operator koparki uszkodził gazociąg i instalację elektryczną. Doszło do zapłonu gazu ZDJĘCIA

W Łęgu Tarnowskim w woj. małopolskim, podczas prac ziemnych operator koparki najpierw uszkodził gazociąg, a następnie instalację elektryczną czym spowodował zapalanie ulatniającego się gazu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Wczoraj rano podczas wykonywania prac ziemnych przy jednej z inwestycji w Łęgu Tarnowskim operator koparki uszkodził biegnący w ziemi gazociąg. O uszkodzeniu zostali poinformowani pracownicy pogotowia gazowego z Tarnowa, którzy przyjechali na miejsce usunąć awarię. Podczas naprawy ten sam operator koparki został poproszony przez pracowników gazowni o pomoc. Polegała ona na większym odkopaniu uszkodzonego gazociągu.

Podczas pracy łyżką został uszkodzony biegnący w ziemi przewód energetyczny, który zaiskrzył, co spowodowało zapłon ulatniającego się gazu.

Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji. W sumie z placówek handlowych i przedsiębiorstw tam działających ewakuowano 14 osób. Ostatecznie z pomocą strażaków uszczelniono gazociąg i ugaszono pożar.

Zniszczeniu uległo metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji oraz betonowy słup energetyczny. Po południu ewakuowane osoby wróciły do swoich miejsc pracy.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Jeden komentarz

  1. WSZYSTKIEMU WINIEN BOGU DUCHA WINIEN OPERATOR,MIMO IŻ ZOSTAŁ ZAANGAŻOWANY DO AKCJI RATUNKOWEJ…..