Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Akcja ratunkowa na komisariacie w Opolu. Policjanci reanimowali 65-latka FOTO

65-letni mieszkaniec Opola przyszedł do komisariatu, a po chwili osunął się na ziemię i stracił przytomność. Policjanci natychmiast podjęli walkę o życie mężczyzny, ostatecznie przywracając mu funkcje życiowe. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych 65-latek trafił do szpitala.

Po koniec ubiegłego tygodnia do Komisariatu II Policji w Opolu przyszedł mężczyzna. Mieszkaniec Opola oczekiwał na policjanta w poczekalni. Po kilku minutach 65-latek na oczach oficera dyżurnego osunął się na ziemię. Na pomoc ruszył jeden z mundurowych, który po ocenie funkcji życiowych wezwał na pomoc policjantów z torbą medyczną.

Nieprzytomny mężczyzna nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie miał też wyczuwalnego tętna.

Dzielnicowi natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

– Podczas działań ratowniczych, mundurowi użyli sprzętu z torby medycznej, który jest na wyposażeniu każdej jednostki komendy miejskiej w Opolu. W trakcie oczekiwania na pogotowie, mężczyzna dwukrotnie odzyskiwał funkcje życiowe i ponownie je tracił – opisują policjanci.

Na miejsce przyjechali również policjanci ze stacjonującego w pobliżu zespołu medycznego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

– Funkcjonariusze wykonali defibrylację oraz przeprowadzili specjalistyczne działania ratunkowe. W efekcie, po 20 minutach resuscytacji, serce 65-latka podjęło samodzielną pracę. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i bezpiecznie trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – dodają stróże prawa.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)