Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Śmiertelny wypadek na Dolnym Śląsku. Ciężarówka staranowała auto osobowe, nie żyje kobieta FOTO

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 30 w rejonie zjazdu na autostradę A4 w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych i samochodu osobowego zginęła 45-letnia kierująca osobówką.

Wczoraj po godzinie 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zgorzelcu na drodze krajowej nr 30 w rejonie zjazdu na autostradę A4.

Jak ustalili policjanci, 49-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania chcąc zjechać z drogi krajowej na autostradę A4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Skoda, którym kierowała 45-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Po zderzeniu skoda uderzyła w naczepę pojazdu ciężarowego, który oczekiwał na włączenie się do ruchu.

Niestety w wyniku obrażeń kierująca autem osobowym poniosła śmierć na miejscu. Z kobietą podróżował 18-letni pasażer, który został przewieziony do szpitala.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)