Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Niebezpieczny transport złomu. Inspektorzy ITD przecierali oczy ze zdumienia FOTO

Inspektorzy z olsztyńskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali niebezpieczny transport złomu. W każdej chwili, przewożone pojazdem dostawczym niezabezpieczone metalowe elementy, mogły wypaść na jezdnię i zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego.

To co zobaczyli w miniony piątek na drodze krajowej nr 50 w Spręcewie inspektorzy ITD z Olsztyna na długo pozostanie w ich pamięci.

Z tyłu jadącego samochodu widać było tylko wiszące w powietrzu felgi i niekompletne elementy nadwozia jakiegoś pojazdu. Tak załadowany złom, zasłaniał całkowicie tylny pas samochodu, w tym światła zewnętrzne. Pojazd natychmiast zatrzymano do kontroli.

Okazało się, że metalowe elementy nie były też zabezpieczone i mogły wypaść na drogę. To realne zagrożenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego. Samochód nie miał również aktualnego przeglądu, więc jego dowód rejestracyjny został zatrzymany.

– Kierujący próbując „ratować” sytuację – w trakcie trwającej kontroli „oznakował” wystającą poza obrys pojazdu część ładunku – przywiązując na końcu kamizelkę odblaskową. To nie pomogło. Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazy, a kierującego ukarali mandatem – przekazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

(fot. ITD, źródło ITD)

Komentarze wyłączone