Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

68-latka jechała slalomem po degustacji nalewek własnej produkcji. „Nie sądziła, że są aż tak mocne”

Na jednej z ulic w Oświęcimiu w woj. małopolskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą daewoo, która jechała slalomem. Jak się okazało, 68-letnia kobieta była pijana. Seniorka przed podróżą kosztowała nalewek własnej produkcji i jak przyznała, „nie sądziła, że są aż tak mocne”.

W środę wieczorem policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po godzinie 19, na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu funkcjonariusze zauważyli samochód marki Daewoo, który jechał slalomem. Mundurowi natychmiast dali kierującej sygnał do zatrzymania się.

Przez kilkanaście sekund kobieta w ogóle nie zwracała uwagi na sygnały dawane przez policjantów, a kiedy w końcu je dostrzegła, zjechała na pobocze. Badanie stanu trzeźwości 68 – letniej mieszkanki Oświęcimia wykazało 1,5 promila alkoholu.

– W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że chwilę wcześniej próbowała swoich nalewek i nie sądziła, że są aż tak mocne. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdem nawet do 15 lat oraz wysoka grzywny – przekazała małopolska policja.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone