Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

24-latek znęcał się nad psem. Miesiąc wcześniej adoptował go ze schroniska ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali 24-latka, który znęcał się nad psem. Mężczyzna przyznał, że pobił czworonoga, bo ten pogryzł mu kabel od ładowarki. Wychudzone i osłabione zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza.

Na początku grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w woj. pomorskim otrzymał zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Sprawcą tego przestępstwa miał być jeden z mieszkańców Kociewia, który jak wynikało z ustaleń bił swojego psa oraz nie zabezpieczał właściwie jego potrzeb.

Policjanci w mieszkaniu mężczyzny potwierdzili swoje ustalenia. Właściciel psa w obecności funkcjonariuszy wyjął zwierzę z torby zawieszonej na wieszaku. Pies był wychudzony, wystraszony oraz miał problemy z chodzeniem. Stan oraz wygląd zwierzęcia wskazywały na możliwość znęcania się nad czworonogiem.

Mężczyzna powiedział mundurowym, że od miesiąca mieszka z psem zabranym ze schroniska. Podczas rozmowy przyznał, że uderzał zwierzę, aby ukarać je za pogryzienie kabla od ładowarki.


Policjanci zatrzymali 24-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odebrane właścicielowi zwierzę trafiło pod opiekę lekarza weterynarii. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

2 komentarze

  1. zamknąć de**la w klatce

  2. razem z tobo