Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

3-letni chłopiec był zmarznięty, a jego matka pijana. „Mogło dojść do tragedii”

Policjanci interweniowali wobec 22-letniej matki, która pod wpływem alkoholu spacerowała w nocy z 3-letnim dzieckiem. Przemarznięty maluch trafił pod opiekę rodziny. O losie jego nieodpowiedzialnej marki zadecyduje sąd

Po północy funkcjonariusze ze Złotowa w woj. wielkopolskim zostali powiadomieni przez kobietę o nietypowym zdarzeniu dotyczącym trzyletniego dziecka.

– Mundurowi ustalili, że zgłaszająca zajmowała się wnukiem w swoim mieszkaniu od godzin popołudniowych. Dziecko przyprowadziła do niej wnuczka, która sama udała się na spotkanie do koleżanki. Około północy 22-letnia matka przyszła odebrać syna od babci – przekazał mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Pomiędzy kobietami wywiązała się awantura o sprawowanie opieki nad 3-letnim chłopcem. Zgłaszająca nie chciała wypuścić go z mieszkania o tak później porze, słusznie stwierdzając że na zewnątrz jest mróz i to nie jest czas na chodzenie z dzieckiem. Ponadto seniorka, stwierdziła, że wnuczka jest pod wpływem alkoholu. Okazało się że takie argumenty, nie były wystarczające. Młoda kobieta zabrała dziecko siłą i wyszła z mieszkania.

Policjanci którzy napotkali matkę wraz z dzieckiem na jednej z ulic, stwierdzili że dziecko jest przemarznięte, a jego matka jest pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Małoletniego chłopca umieszczono w radiowozie i okryto kurtką, a kobietę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał blisko 1,5 promila alkoholu.

Dziecko przekazano pod opiekę rodzinie, a sprawą nietrzeźwej zajmie się Sąd Rodzinny w Złotowie.

(fot. info112.pl, źródło KPP Złotów)

Komentarze wyłączone