Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że odkręci butlę z gazem ZDJĘCIA

Policjanci z Katowic zatrzymali 37-latka, który zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że odkręci butlę z gazem, by wysadzić budynek w powietrze. Mężczyzna był w trakcie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem po rodzinnej awanturze 37-latek zabarykadował się w swoim mieszkaniu i groził wysadzeniem budynku w powietrze. Mężczyzna chciał do tego doprowadzić, odkręcając butlę z gazem. Na szczęście rodzina desperata zdołała wybiec z lokalu.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną oraz karetki pogotowia. Policjanci rozpoczęli ewakuację 21 mieszkańców sąsiedniej kamienicy. Służby miejskie dla ewakuowanych osób podstawiły autobus komunikacji miejskiej, gdzie na czas trwania policyjnych czynności znalazły schronienie.

Dowódca akcji podjął decyzję o wprowadzeniu do działań policjantów z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji, którzy weszli przez okno na piętrze do budynku i obezwładnili mężczyznę.

37-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna był w domu, gdyż miał przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Wcześniej był już karany m.in. za pobicie, posiadanie narkotyków i znęcanie się. Czynności w sprawie trwają.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara do 8 lat więzienia.


(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone