Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Fiat stanął w ogniu po czołowym zderzeniu z mercedesem ZDJĘCIA

Jedna osoba zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Roszki w woj. wielkopolskim. Czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy, jeden z nich stanął w ogniu.

Tuż po godzinie 10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Roszki w powiecie krotoszyńskim.

Jak przekazał asp. szt. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, 58-letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat Panda jadąc od strony Raszkowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter, którym kierował 40-latek.

W wyniku zderzenia fiat stanął w ogniu.

– Nieprzytomnego kierowcę z palącego się samochodu osobowego na zewnątrz wydobyły osoby postronne wraz z kierowcą drugiego pojazdu, biorącym udział w zdarzeniu. Samochód dostawczy przewoził butle z gazem propan-butan, które pod wpływem zdarzenia przemieściły się na pobliski teren – poinformował st. kpt. Tomasz Patryas z KP PSP w Krotoszynie.

Niestety, mimo reanimacji, życia kierującego fiatem nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

Przewożone butle, które w wyniku zdarzenia przemieściły się na pobliski teren nie uległy uszkodzeniu. Właściciel firmy zajmującej się dystrybucją gazu podstawił samochód zastępczy, na który zostały załadowane butle. Droga powiatowa na czas prowadzonych działań służ była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora.


(fot. PSP Krotoszyn/OSP Krotoszyn)