Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Wyrzuciła do śmietnika 4 szczeniaki. Jednego nie udało się uratować FOTO, WIDEO

Policjanci z Olsztynka wyjaśniają sprawę wyrzucenia do kontenera na śmieci 4 szczeniaków. Niestety jedno ze zwierząt nie przeżyło. Właścicielka psów została zatrzymana i usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim otrzymali zgłoszenie, że z jednego ze śmietników na terenie Olsztynka dobiegają piski szczeniaków. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia.

– Z otrzymanych informacji wynikało, że kobieta najpierw miała wrzucić do śmietnika zawinięte w foliowy worek szczenięta, a następnie – po interwencji sąsiadów, a przed przyjazdem policyjnego patrolu – zabrała pieski z powrotem do domu – przekazała policja.

Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie na miejscu zastali 64-latkę, która przyznała, że wrzuciła 4 szczeniaki do śmietnika, a potem zabrała je do domu. Niestety jedno ze zwierząt nie przeżyło.

Policjanci na miejsce wezwali przedstawicieli Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Olsztynie, którzy zaopiekowali się dwutygodniowymi szczeniętami i ich matką.

64-latka została zatrzymana i trafiła od policyjnego aresztu. Okazało się, że była nietrzeźwa. Swoje zachowanie tłumaczyła brakiem środków finansowych potrzebnych do opieki nad zwierzętami. Następnego dnia po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzut znęcanie się nad zwierzętami.
Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


(fot. Policja Olsztyn, źródło Policja Olsztyn)

Komentarze wyłączone