Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Policyjny pościg za nissanem zakończony w rowie ZDJĘCIA

Policjanci z Kalisza w woj. wielkopolskim zatrzymali po pościgu kierującego osobowym nissanem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki mężczyzna staranował radiowóz, w wyniku czego oba pojazdy wpadły do rowu.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci na ul. Łódzkiej w Kaliszu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Nissan. Mężczyzna zignorował wydane przez funkcjonariuszy sygnały, a następnie zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg.

W miejscowości Murowaniec kierujący nissanem gwałtownie zajechał drogę policjantom i uderzył w oznakowany radiowóz, w wyniku czego oba pojazdy wpadły do rowu.

Jak przekazała sp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy KMP w Kaliszu, autem jechało dwóch mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nissanem kierował 28-latek, który miał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Z kolei 36-letni pasażer był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna znajdował się także pod wpływem alkoholu.

Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 28-latek i jego starszy kolega zostali zatrzymani.

Policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności.

(fot. O. Pawlak, fanpage gmina Koźminek-sport i społeczeństwo)