Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Koń wymagał pilnej pomocy weterynaryjnej. W podniesieniu zwierzęcia pomogli strażacy ZDJĘCIA

Do nietypowego zdarzenia zostali dzisiaj wezwani strażacy z Bielska-Białej. Zostali oni poproszeni o pomoc w podniesieniu chorego konia, który wymagał pilnej interwencji weterynaryjnej.

Kilka minut po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o treści: „Posesja ze stajnią w Roztropicach, w stajni leży chory koń, zwierzę waży około 500 kg, prośba o pomoc straży pożarnej w podniesieniu zwierzęcia celem umożliwienia udzielenia mu pomocy medycznej”

Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia koń wierzchowy leżał w stajni i wymagał interwencji lekarza będącego na miejscu. Aby podać mu leki konieczne było jego postawienie, w celu zapewnienia lepszego krążenia.

– Strażacy wyciągnęli konia ze stajni w pozycji leżącej. Konia ewakuowano na rozścielonej słomie. Następnie do jego pionowania wykorzystano będący na miejscu traktor z widłami do bel słomy oraz węże strażackie, z których zrobiono pasy oplatające tułów konia. Po postawieniu konia na nogach, weterynarz zaaplikował zwierzęciu leki – przekazała KM PSP w Bielsku-Białej.

Po kilku minutach koń został przeprowadzony do stajni w asekuracji pasów i traktora podjeżdżającego do drzwi wejściowych.

(fot. KMP Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone