Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Zwłoki matki i syna w mieszkaniu. Policję zawiadomiła sąsiadka

Policjanci, pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmierci 79-letniej kobiety i jej 58-letniego syna z gminy Orzysz w woj. warmińsko-mazurskim.

W środę przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która od dwóch dni nie widziała swoich sąsiadów – 79-latki i jej 58-letniego syna. Osoby te mieszkały w budynku wielorodzinnym w jeden z miejscowości na terenie gminy Orzysz.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. W mieszkaniu znaleziono zwłoki 79-letniej kobiety i jej 58-letniego syna. Decyzją prokuratora ciała ofiar zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wykaże bezpośrednią przyczynę ich zgonu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej zatruli się tlenkiem węgla, którego stężenie w mieszkaniu było wysokie.

Ryzyko zatrucia można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub w mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i alarmowanie o podwyższonym jego stężeniu w mieszkaniu głośnym sygnałem dźwiękowym. Taki czujnik podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

(fot. Policja, źródło Policja warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone