Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Miesięczny chłopiec pod opieką pijanej matki. Interweniowała policja FOTO

Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 31-letnia matka, która opiekowała się miesięcznym synkiem. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej, a kobieta do aresztu. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

W miniony czwartek, 13 stycznia około godziny 17:20 jeleniogórscy policjanci pojechali na interwencję do jednego z mieszkań na terenie powiatu, gdzie według zgłoszenia doszło do awantury. Z przekazanej informacji wynikało również, że w lokalu przebywa małe dziecko.

Mundurowi we wskazanym mieszkaniu zastali 31-latkę, jak się później okazało matkę miesięcznego chłopca. Kobieta była kompletnie pijana, agresywna i wulgarna w stosunku do funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2,5 promila. Dziecko po przebadaniu przez lekarzy zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

31-latka trafiła do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia i przeprowadzenia z nią dalszych czynności. O całej sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie mundurowi sprawdzają, czy matka, sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie, stworzyła zagrożenie dla jego życia lub zdrowia.

(fot. KMP Jelenia Góra, źródło KMP Jelenia Góra)

Jeden komentarz

  1. Do pudła ścierę.