Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Jest areszt dla nożownika z Torunia. 21-latek resztę życia może spędzić w więzieniu ZDJĘCIA

Dzisiaj toruńscy policjanci doprowadzili do sądu zatrzymanego w poniedziałek rano 21-letniego nożownika, który zaatakował przechodniów. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych aresztował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Mężczyzna może odpowiedzieć za dziewięć czynów, w tym dwa usiłowania zabójstwa.

We wtorek do późnego wieczora trwały czynności w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum-Zachód z udziałem zatrzymanego do poniedziałkowego ataku na mieszkańców Torunia. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na zakwalifikowanie ataku na dwie osoby jako usiłowanie zabójstwa.

Wczoraj zgłosiła się także kobieta zaatakowana przez 21-latka w momencie, gdy była w swoim samochodzie. To szósta poszkodowana osoba.

W poniedziałek krótko przed godziną 5:00, dyżurny toruńskiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny, o tym, że młody mężczyzna, który zachowywał się irracjonalnie i będąc pobudzonym, wyszedł z domu. Pierwsze zgłoszenie o ataku dokonanym przez młodego mężczyznę dyżurny otrzymał po godzinie 5:15.

Do szpitala trafiła 55-letnia kobieta z urazem twarzy, która została zaatakowana w okolicach ul. Szosa Chełmińska. Następnie do szpitala trafiła 46-latka z urazem dłoni oraz 25-letni mężczyzna z urazem twarzy.  Osoby te również zostały zaatakowane przez mężczyznę, którego rysopis był zgodny z opisem dotyczącym irracjonalnie zachowującego się 21-latka. Dyżurny przekazał informacje patrolom pełniącym służbę w mieście i rozpoczęły się intensywne poszukiwania napastnika.

Ok. godz. 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia. Ten w chwili zatrzymania nadal był pobudzony i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, a w ręku ciągle trzymał nóż z długim ostrzem, którym wymachiwał. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Przy tym mężczyźnie zabezpieczyli również nóż.

Policjanci ustalili i przesłuchali kolejnych pięciu pokrzywdzonych. To kolejnych dwóch mężczyzn,  u których zatrzymany uszkodził ciało oraz trzy kobiety, którym  zniszczył  mienie. Za pierwszym razem uderzając nożem w szybę auta oraz dwóm kobietom przecinając kurtkę.  

Wczoraj w Prokuraturze Toruń Centrum Zachód mężczyzna usłyszał ostatecznie dziewięć zarzutów. Dwa z nich dotyczą usiłowania zabójstwa zaatakowanych osób, za co może mu grozić kara dożywotniego więzienia.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone