Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pijana kobieta wiozła autem córkę. Pojazd wypadł z drogi i przewrócił się na bok ZDJĘCIA

1,2 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która kierując samochodem osobowym zjechała z drogi na pobocze, a jej pojazd przewrócił się na bok. Z 35-latką podróżowała także jej 8-letnia córka.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w miejscowości Bukowice w powiecie milickim. Jak wykazały wstępne policyjne ustalenia, kierująca samochodem osobowym marki Nissan prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była nietrzeźwa – badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu.

Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej – na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia.

Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast uszkodzony Nissan został odholowany na parking strzeżony. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

2 komentarze

  1. matka polka i patologia 500+ w jednym

  2. zabierać wszelkie dopłaty pijusom