Piątek, 27 maja 202227/05/2022

19-latka straciła przytomność w trakcie jazdy. „Nie dawała oznak życia” FOTO

Policjanci wybili szybę w aucie aby udzielić pomocy nieprzytomnej 19-latce, która znajdowała się w zamkniętym samochodzie. Okazało się, że kobieta straciła przytomność w trakcie jazdy do szkoły.

Wczoraj około godz. 7:20 dyżurny jaworskiej komendy otrzymał informację o stojącym na środku drogi, na terenie jednej z miejscowości w gminie Paszowice, pojeździe, w którym znajduje się nieprzytomna, młoda kobieta.

– Siedząca na miejscu kierowcy, w zamkniętym aucie, młoda kobieta, nie reagowała na pukanie w szybę i wołanie funkcjonariuszy. Nie pomogły także włączone w radiowozie sygnały dźwiękowe. W takich przypadkach liczy się każda sekunda – przekazała policja.

Funkcjonariusz przy użyciu pałki służbowej wybił tylną boczną szybę w samochodzie, a policjantka w tym czasie wezwała pogotowie. Na szczęście okazało się, że nieprzytomna oddycha.

– Policjantom udało się ocucić kobietę przed przybyciem ratowników medycznych. 19-latka nie wiedziała gdzie jest i co się wydarzyło. Jak się okazało, kobieta choruje na insulinooporność, jadąc do szkoły zasłabła za kierownicą, a jej samochód zatrzymał się na środku drogi – ustalili policjanci.

(fot. KPP Jawor, źródło KPP Jawor)

Jeden komentarz

  1. To dlaczego nie zgłosiła tego do wordu że jest chora ? Powinna mieć orzeczony zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi dożywotnio i dostać grzywnę za narażenie życia i zdrowia innych użytkowników dróg i p ieszych a policja dlaczego nie zatrzymała jej prawa jazdy ?