Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Uderzył w znak drogowy i drzewo. 44-latek przyznał, że pił alkohol WIDEO

44-latek kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w znak drogowy i drzewo. Mężczyzna przyznał policjantom, że pił alkohol. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

W minioną sobotę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Głowackiego i Żołnierskiej.

Jak ustalono, kierujący osobowym volkswagenem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie na poboczu najpierw uderzył w znak drogowy, a potem w drzewo.

Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. 44-latek przyznał funkcjonariuszom, że pił wcześniej alkohol. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala , gdzie pobrano mu krew do badań. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującemu prawa jazdy.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, to będzie grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.


Komentarze wyłączone