Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Zerwany dach uderzył w garaż. Mężczyzna i chłopiec przysypani gruzem ZDJĘCIA

W miejscowości Niestoja w woj. warmińsko-mazurskim zerwany dach budynku gospodarczego uderzył w sąsiadujący garaż i częściowo go zawalił. W środku przebywały dwie osoby, które zostały przysypane gruzem.

Do poważnego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Niestoja w powiecie działdowskim. Wyniku silnego wiatru został zerwany został dach z budynku gospodarczego, który upadając na dach garażu znajdującego się w pobliżu, częściowo go zawalił. Wewnątrz przebywały dwie osoby – 40-latek i 14-latek, którzy zostali przysypani gruzem.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed następstwem zagrożeń wtórnych, oraz wydobyciu poszkodowanych spod gruzów i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Jak dodają strażacy ogromną pracę przy odgruzowaniu i uwolnieniu poszkodowanych, wykonały osoby postronne – świadkowie zdarzenia, którzy jeszcze przed przybyciem służb, narażając własne zdrowie, weszli do środka i udzielili pomocy uwięzionym mężczyznom.

(fot. PSP w Działdowie)

Komentarze wyłączone