Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pijany obywatel Ukrainy rozlewał paliwo na stacji i groził podpaleniem ZDJĘCIA

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej ze stacji paliw w gminie Gnojnik w woj. małopolskim rozlewał paliwo z dystrybutora, groził podpaleniem oraz wymachując nożem awanturował się z obsługą stacji i klientami. Dzięki reakcji świadków, którzy odebrali mu nóż oraz uniemożliwili podpalenie paliwa, nie doszło do pożaru i wybuchu.

W miniony wtorek po południu dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał informację, że na jednej ze stacji paliw w gminie Gnojnik nieznany mężczyzna rozlewa paliwo, grozi podpaleniem oraz jest agresywny wobec obsługi stacji i klientów.

Według relacji zgłaszającego, mężczyzna rozlał w pobliżu dystrybutora paliwo, a następnie trzymając w ręku zapalniczkę groził podpaleniem. Ponadto uderzył pistoletem od dystrybutora osobę, która chciała powstrzymać jego szaleńcze zapędy. Agresor wymachiwał także nożem.

Dzięki zdecydowanej reakcji obsługi stacji oraz klientów odebrano mu nóż, a mężczyzna oddalił się ze stacji w nieznanym kierunku. Wezwani na miejsce funkcjonariusze znaleźli i zatrzymali agresora, którym okazał się 44-letni obywatel Ukrainy będący pod wpływem alkoholu – miał  ponad 2 promile.

2 lutego zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

2 komentarze

  1. Bandera mu się załączył? Dlatego jest to kolejny dowód na to, że im bliżej do Azji niż Europy..

  2. dziwne że go aresztował rząd ukraiński na czele z Michą Ryżu