Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Pijana uderzyła w latarnię. Policjantom próbowała wmówić, że to nie ona kierowała ZDJĘCIA

W Radyminie na Podkarpaciu kierująca skodą straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w latarnię. Kobieta usiłowała wmówić policjantom, że to nie ona kierowała autem. Jednak mundurowi nie dali się zwieść.

W minioną niedzielę przed godz. 16, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Słowackiego w Radymnie, samochód osobowy wjechał w latarnię. Na miejscu policjanci zastali pojazd, ale nie było w nim żadnych osób.

Skoda była wbita w metalowy słup latarni drogowej. Po chwili na miejsce zdarzenia przyszły dwie kobiety, 67-letnia mieszkanka Przemyśla oraz obywatelka Ukrainy. Kobiety zgodnie oświadczyły funkcjonariuszom, że pojazdem kierowała obywatelka Ukrainy, która nie posiada prawa jazdy, ale uczyła się jeździć pod okiem mieszkanki Przemyśla.

Policjanci wykazali się czujnością i nie uwierzyli w zapewnienia kobiet, z uwagi na liczne rozbieżności w przekazywanych informacjach. Obie zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało, że 67-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Druga kobieta była trzeźwa.

Mundurowi ustalili świadków oraz zabezpieczyli zapis monitoringu z pobliskiej stacji. Wykonane czynności nie potwierdziły wersji kobiet. Okazało się, że skodą kierowała mieszkanka Przemyśla, a drugiej kobiety nawet nie było w samochodzie.

67-latka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Jeden komentarz

  1. Do pudła torbę