Niedziela, 24 września 202324/09/2023

40-latek podejrzany o zabójstwo matki. Kobieta miała liczne obrażenia WIDEO

Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie prowadzą czynności procesowe w sprawie zabójstwa 64-letniej kobiety. Podejrzanym o popełnienie przestępstwa jest 40-letni syn ofiary.

Komenda Powiatowa Policji w Działdowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania umyślnego pozbawienia życia 64-letniej kobiety zamieszkałej w Działdowie.

O zdarzeniu we wtorek Komendę Powiatową Policji powiadomił sąsiad, któremu, jak ustalono na miejscu, mężczyzna próbował dokonać zaboru pojazdu. Po udaniu się na miejsce zamieszkania mężczyzny i wyważeniu drzwi, przy udziale funkcjonariuszy straży pożarnej, ujawnione zostały zwłoki kobiety.

– Zwłoki posiadały liczne obrażenia głowy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Ciało przekazano do dyspozycji prokuratora, zarządzona zostanie sekcja zwłok. 40-latek został zatrzymany, poszkodowaną okazała się matka wymienionego – przekazała policja.

Obecnie z zatrzymanym trwają czynności procesowe. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie można wskazać motywu działania 40-latka. Mężczyzna w przeszłości był leczony psychiatrycznie.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone