Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Śmiertelne potrącenie rowerzystki. Policja szuka kierowcy audi Q7 FOTO

Policja z Płońsk poszukuje świadków śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło w miejscowości Wola. Sprawca zdarzenia mógł się poruszać pojazdem Audi Q7 koloru ciemno szary metalik.

31 marca ok. godz. 9:00 funkcjonariusze zostali skierowani do rannej, nieprzytomnej kobiety, która leżała w przydrożnym rowie w miejscowości Wola w gminie Czerwińsk nad Wisłą.

65-letnia rowerzystka została potrącona prawdopodobnie przez samochód osobowy. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala, gdzie zmarła.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że sprawca tego zdarzenia mógł się poruszać pojazdem marki Audi Q7 koloru ciemno szary metalik, rok produkcji 2010-2015. Ze śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia wynika, że auto ma uszkodzony przedni zderzak po prawej stronie, kratkę zderzaka i reflektor.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że osoba kierująca tym autem zatrzymała się kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia, wysiadła na chwilę z pojazdu, a następnie z dużą prędkością odjechała w kierunku miejscowości Czerwińsk nad Wisłą. W Czerwińsku pojazd skręcił na rondzie w kierunku Naruszewa, po czym dojechał do miejscowości Radzikowo.

– Apelujemy do wszystkich osób posiadających informacje w sprawie tego zdarzenia, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 703 35 00. Istotne i pomocne mogą być wszystkie nagrania z monitoringu umieszczonego wzdłuż drogi przejazdu auta oraz nagrania z wideorejestratorów samochodów poruszających się w dniu 31.03.2022r. W godz. 8:00-9:00 drogą krajową nr 62 na odcinku Płock-Zakroczym – przekazała policja.

(fot. KPP Płońsk, źródło KPP Płońsk)

Komentarze wyłączone