Wojna może zakończyć się bezpośrednimi rozmowami prezydentów Ukrainy i Rosji 12:00 21-04-2022

– Nad tym pracuje dziś zespół prawników, konsultantów i zespół negocjacyjny ze strony ukraińskiej. W związku z tym mamy nadzieję, że stanowiska prezydenta Wołodymyra Zełenskiego będą w tych rozmowach niezwykle mocne – powiedział Podolak.
Mychajło Podolak wyraził przekonanie, że głowa państwa ukraińskiego będzie w stanie przekazać podczas rozmów kluczowe, fundamentalne dla Ukrainy rzeczy odpowiednikowi z kraju agresora.
Jednocześnie, zdaniem doradcy szefa Kancelarii Prezydenta, trzeba poczekać na rozwój sytuacji na wschodzie Ukrainy i ocenić, jak poważny będzie zapał ofensywny strony rosyjskiej. Według niego, w ciągu najbliższego półtora tygodnia będzie jasne, jak sprawy się rozwiną.
– Siły Zbrojne Ukrainy nie mają dziś innego wyboru, jak tylko wygrać taktyczne zwycięstwa na wschodzie kraju. To fundamentalne, żebyśmy pozostali wolni, abyśmy nie mieszkali w obozie – powiedział doradca szefa Kancelarii Prezydenta, dodając, że niestety ukraińskie wojsko płaci za to wysoką cenę – oddając życie.
(fot. DSNS Ukrainy, źródło Kancelaria Prezydenta Ukrainy)
Komentarze wyłączone