Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Brutalnie zabił kota. Moment uśmiercenia zwierzęcia zarejestrowała kamera

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w brutalny sposób pozbawił życia kota. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek w nocy policjanci z Jarosławia na Podkarpaciu otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji na terenie gminy Chłopice, mężczyzna zabił kota. We wskazane miejsce udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy w tej sprawie ustalili i przesłuchali świadków. Policjanci zabezpieczyli także nagranie monitoringu, które zrejestrowało moment uśmiercenia kota.  

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zabicia kota ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt – osobie, która zabija zwierzę ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Jeden komentarz

  1. Miejsce śmiecia jest w pudle. Kto wie jakie jeszcze słabsze istoty krzywdził.