Sobota, 23 września 202323/09/2023

Pożar schodów kompozytowych przy zejściu na plażę. Słup czarnego dymu było widać z wielu kilometrów ZDJĘCIA

Ogromny słup dymu w okolicy Chłapowa koło Władysławowa w woj. pomorskim zelektryzował dzisiaj mieszkańców i strażaków. Okazało się, że płoną schody kompozytowe przy wejściu na plażę.

– O godzinie 15:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze schodów na wejściu nr 14 w Chłapowie. Dyspozytor zadysponował od razu znaczne siły OSP Chłapowo, Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie, OSP Jastrzębia Góra, OSP Gnieżdżewo, OSP Karwia oraz naszą JRG. W sumie na miejsce akcji przybyło 10 samochodów gaśniczych – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Ze względu na trudne warunki terenowe, akcja skupiła się na obronie nieobjętych pożarem części schodów. Pomimo trudnych warunków, wysokiej temperatury i dużego zadymienia udało się uratować znaczną część schodów.

– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania strażakom za pełną poświęcenia akcję. Na miejsce akcji były również zadysponowane trzy ciężkie samochody gaśnicze z sąsiednich powiatów, które po opanowaniu sytuacji zostały zawrócone – przekazała Komenda Powiatowa PSP w Pucku.

Na miejscu pożaru pojawił się burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

– Pożar schodów nr 14 w Chlapowie, które Gmina zrealizowała 4 lata temu, dogasa. Spłonęło około 30 % zejścia na plażę. Straty ogromne. Na szczęście, nie ma tragedii w postaci poszkodowanych. Przyczyna? Prawdopodobnie podpalenie, jednak wyjaśniać przyczynę będą odpowiednie służby. Bardzo mnie martwi to zdarzenie, tym bardziej, że zbliża się sezon turystyczny – napisał w mediach społecznościowych Kużel.


(fot. PSP w Pucku, Roman Kużel)

Jeden komentarz

  1. kto im dał odbiór ? ekologia k.. mać