Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Dachowanie volkswagena w Kościelisku. Kierowca miał blisko 2 promile ZDJĘCIA

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 25-letni kierujący osobowym volkswagenem, który doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Kościelisko koło Zakopanego. Nieodpowiedzialny obywatel Ukrainy autem wiózł dwoje pasażerów.

W miejscowości Kościelisko doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego po którym auto dachowało. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym, na stromym odcinku drogi, na osiedlu Salamandra w Kościelisku stracił nagle panowanie nad samochodem doprowadzając do kolizji, w wyniku której auto dachowało.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe i policjanci. Nikomu z trójki osób podróżujących samochodem nic się nie stało. Gdy policjanci zakopiańskiej drogówki rozpoczęli swoje czynności okazało się, że 25-letni kierowca volkswagena, obywatel Ukrainy, jest nietrzeźwy.

Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i obecnie trzeźwieje. Już zatrzymano jego prawo jazdy, a za jazdę po alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia.


(fot. Policja Zakopane, źródło Policja Zakopane)